Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pražské Vánoční trhy - jaká je nejbližší stanice metra u těchto trhů?

Zdravím,
vím, že to sem vůbec nepatří. Klidně to smažte, ale prosím až po tom co dostanu odpověď...

Mám problém, zítra má má přítelkyně narozeniny a já ji slíbil, že se zajedeme podívat do Prahy na stromek a Vánoční trhy. A proto se obracím na vás pražáky... Autem dojedeme na Černý most, ale pak se potřebujeme dostat k tomu stromu metrem. Jak se jmenuje stanice metra nejblíž těch Vánočních trhů?

Nevím kde jinde se zeptat a vím, že je tady dost pražáků, tak se snad někdo ozve.
Přeji bohatého Ježíška a krásný Nový rok.
Mějte se co nejlépe Asijone.

Ze Staroměstské je to na Staroměstské náměstí kousek, tak pět minut. Z Černého mostu (tam metro končí/začíná, trasa B) pojedete na Můstek, tam přestoupíte na trasu A a pojedete jednu stanici, směr Dejvická. Směr je napsaný jak na nástupišti, tak i zepředu na vlaku metra.
Cesta zpět je opačná, jako cesta tam :-)
Pevné nervy, já bych se do centra v tuto dobu tedy nevydával :-) Všude plno lidí a Rusů.

I na Václaváku jsou trhy, ale stromek ne; co jsem si všiml. Ono vystoupit na Můstku - proč ne? Ale aniž bych chtěl někoho podceňovat, tak bych to nedoporučil. Ta stanice má hodně východů ven a dá se vystoupit dost jinam, než na Václavák. Zato Staroměstská má jeden výstup a nejde tam zabloudit. Když, tak to lze udělat obráceně. Dojet na Staroměstskou a projít to až na Václavák a tam zaplout do stanice Můstek a dojet zpátky na Černý most.
No a kapsáři, to je kapitola sama pro sebe.