Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Odpouští" se voda

Zdravím, děje se to asi jednou denně, teda alespoň co tak postřehnu. Určitě znáte ten zvuk "kloktající" vody když vypouštíte napuštěnou vanu nebo umyvadlo. Tenhle zvuk slyším cirka jednou denně. I když nikde nikdo nic nedělá. Co to znamená? Máme někoho napojeného na vodovodní trubky nebo jak? To asi ne ale zajímá mě co se děje.

Vidím to na chybně udělané odpady, jmenovitě neodvětranou stoupačku. Stoupačka u Vás končí a je zaslepena a pokud někdo pod Vámi vypustí najednou víc vody (spláchnutí WC), voda trubku zaplní a vytvoří jakýsi "píst", který volně padá dolů potrubím. Pokud je nahoře odvětráno, vzduch se "přisaje", ale pokud není, vytvoří se v trubce podtlak, který přisaje vzduch Vaším syfonem ve vaně. Pokud delší dobu nebudete vanu používat, voda ze syfonu zmizí a odpad bude smrdět.:-/
P.S.: Vzduch pod "pístem" se nestlačuje,ale volně uniká septikem, nebo kanalizací.