Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem impregnace plotu

dobrý den, jakou by jste doporučili impregnaci dřevěného plotu? Jedná se o nové dřev, smrkové plotovky, 2 roky sušené. Vrchní nátěr by měla být lazura Bondex. Koukal jsem na Lignofix Stabil... je relativně levný a dle mého by vyhovoval. Nebo má někdo s nějakým jiným prostředkem dobré zkušenosti? Když spočítám plochu, tak je to cca na 70m2 plotu. Předem děkuji

My jsme natírali plot Herbolem, je sice trochu dražší, ale je to barva k nezaplacení. Pod něj se dává spejšn impregnace, taková čirá vodička. Nevím, jestli to bude samotný k něčemu, ale pokud to chcete mít na delší dobu, tak tu impregnaci a na to Herbol.

EDIT: Plot beru jako něco co bude vidět, takže podle toho aby to i vypadalo. Jinak, pokud je to jedno tak si to můžete namořit i tím Lignofixem nebo Bochemitem.

Na plot je dobré použít slabovrstvou lazuru (né žádnou tlustou kejdu), aby se to neloupalo. Herbol máme na pergole 4 roky a drží jak přibitý. Protože je ta pergola ze smrku, tak jsme dali jednu vrstvu impregnace proti plísním od Herbolu a pak 3 x lazuru Offenporig Herbol. Na plotu máme HK Lasuru od Remmersu, protože má impregnaci už v sobě a je levnější. Drží taky, ale ten Herbol má hezčí vzhled.