Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyměna kabelu u sluchátek.

Dobrý den,

před pár dny mě můj pes překousl kabel u sluchátek. Pokoušel jsem se nějak spojit drátky dohromady podle barvy. Ale nejsou dělaný jako obyčejný sluchátka který jsem si už jednou opravoval. Jsou tam 3 kabely a jsou jinak uspořádané. Nejdríve je tam nějaké vlákno a potom je kolem něj tenký modrý, červený nebo měděný kabel. Když jsem odstranil zevnitř to vlákno nijak to nepomohlo a sluchátka nadále nefungovali.

Prosil bych prosím o dotaz jak bych to mohl opravit.

Ty drátky jsou lakované. Pěkně si ohol bužírku tak 1-2cm a pak je tak jak jdou barvičky propájej k sobě. Nezapoměň užít dobrý cín a kalafunu nebo trubičkový cín. Bohatě na to stačí trafopájka. Hrotová by to možná i trochu komplikovala. Pak to stačí zaizolovat izolačkou a nakonec nejlépe zafouknout zafukovačkou, ale izolačka taky splní úkol (každý drát samozřejmě izolovat samostatně).

No, pokud to nejsou nějaká drahá sluchátka, tak asi nestojí za to je opravovat. Kvůli té piplačce co se do toho musí vložit. Jo, IMHO ten "měděný kabel" je asi taky izolovaný lakem, akorát bezbarvým. Tipnul bych si, že ten měděný bude společný, modrý a červený budou k jednotlivým sluchátkům. Ale chtělo by to změřit odpor mezi vodiči.

Takto oholené pouze lakované vodiče mají pouze levné sluchátka, takže bude asi lepší koupit nový. Nedávno jsem viděl u větnamců sluchátka za 29,-Kč, to tě finančně nezrujnuje.
Dražší sluchátka mají již klasický vodiče s klasickou PVC izolací.

P.S. tím chci říct, že bych je hodil do popelnice a koupil nový ;-)