Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásuvky a vypínače ABB vs Legrand

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda nemá někdo zkušenosti se zásuvkami či vypínači ABB a Legrand. Chtěl bych vyměnit staré vypínače a zásuvky za nové, ale skoro u všech je dnes již připojení bezšroubové (je to spolehlivé?).

V kuchyni bych potřeboval zásuvky s natočenou dutinou (zapojení 2x flexo), ale to nabízí pouze ABB- napž. v řadě Tango.

Máte někdo zkušenosti s instalací, výdrží a celkovým provedením? Díky za všechny typy.

P.S.: Spolupracuji se známým elektrikářem a dostal jsem tip na zásuvky a vypínače Legrand, že prý je to 100 a 1 vůči ABB.

Mám skúsenosti s LEGRAND (Valena) - podľa mňa nič lepšie a jednoduchšie neexistuje... Rýchla montáž, pekný dizajn, perfektné prevedenie, spoľahlivé... Doporučujem.

V kuchyni bych potřeboval zásuvky s natočenou dutinou (zapojení 2x flexo)

Blbosť - prežitok, namontuj si vedľa seba 2 (horizontálne), podľa mňa to krajšie vyzerá.

Zdravím, díky, je to na šroubovací připojení či moderní zasunovací?:-)Právě že, bych do Legrand šel, ale právě nemají tu natočenou dutinu a sekat kachličky či dávat nějakou obludnou krabici kvůli 2x solo zásuvka nechci.

Majú to "moderné" zasunovací... :-) Pokiaľ už rozvody sú, potom pochopiteľne sekať nebudeš... Ja som to pochopil tak, že sa chystáš na komplet rekonštrukciu rozvodov...

2xsolo zásuvka som nemyslel - existuje 2-rámik = je spojený v celku = jeden kus (a v ňom sú napr. 2 zásuvky, 1 zásuvka + 1 vypínač, 2x vypínač alebo dátová zásuvka apod - osadíš si čo chceš alebo potrebuješ...)

Dvojzásuvka není blbost a už vůbec né přežitek. Je mnohem úspornější. Už jen dvě dvojázuvky vedle sebe (protože nepasují do list, tak kousek od sebe) a proti tomu čtyři na liště zaberou víc jak dvojnásobek místa. Navíc obě zásuvky napájí jeden kabel, není třeba přidrátovávat každou zásuvku zvlášť. Zeď posetou zásuvkami nepotřebuju.

K tangu a nacvakávání, nebrat, blbě se z nich vytahujou dráty. Existují stále (a jen tak nevymřou) cenově srovnatelné varianty (kapku dražší, které vypadají ovšem mnohem lépe než tango) se šroubovacími svorkami.

Já jsem si nakonec vybral řadu Elegant z Obzoru (Zlín), zatím mám kompletní jednu místnost a spokojenost. Dvojzásuvky mají natočené (dokonce obě) zásuvky a dají se koupit i s bezpečnostními clonkami (jdou lehce). Moje představa je bílý střed a barevné rámečky podle barvy místnosti. Možností je hodně.