Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyndat dvířka trouby kachlového sporáku

Hezký inverzní den přeji.
Potřebuji demontovat dvířka trouby u tohoto kuchyňského sporáku.
Dole je protažený silnější drát uchycený v pouzdrech těsně vedle dvířek. Pouzdra jsou na vnějších koncích zaslepená.
Mezera mezi pouzdrem a dvířky jest minimální, takže nějaké vysunutí slabými kleštěmi do boku asi nepadá do úvahy.
Na dvířkách je "tunýlek" pro onen drát na jedné straně prasklý. Dříve než to upadne rád bych to dal zavařit.
Jak na to? Nerad bych experimentováním ohrozil budoucí verze vypečené kůrčičky na bůčku a jiné drůbeži.
Díky. Č.

Nedivte se, že na Vaši prosbu o pomoc ještě nikdo nereagoval.

Postavil jsem řadu kachlových sporáků a kamen, dělám i kování ke kachlovýmn sporákům a kamnům vč. podkovy do topeniště (kromě kouřovodů a roštu), ale Vašemu dotazu nerozumím....

Pokud chcete za účelem opravy demontovat dvířka od trouby, stačí jedno "pouzdro" (ve kterých je uložená kulatina, pevně připevněná do dvířek) na jedné straně rozevřít tak, aby se ten "onen drát" dal vyvléknout a dvířka vyjmout.

Já na kování nic nevařím, jenom nýtuji. Vám to doporučuji také. Snadno to zvládnete a vypadá to proti fušerskému svaření gramotně.

Ta postranní "futýrka" - jinak závěsy troubových dvířek jsou ze stočeného plechu, síly cca 1,2 - 1.5 mm tlustého, délky cca 23 - 30 mm s vnitřním průměrem cca 3,2 mm. Něco na způsob obyčejných pantů na dveře od chlívka. Na jedené straně se dá závěs otevřít zbroušeným šroubovákem a tím se osička dvířek (průměř cca 3 mm) do strany vysadí a tím se může z protějšího závěsu vysunout. Osička pantu dvířek je napevno upevněna ve dvířkách, jen po stranách se otáčí v závěsech.

Závěsy bývají přinýtovány k troubovým dvířkám.

Na Moravě vyrábí kování na kachlové sporáky a kamna fa Řehulka. Se starým panem Řehulkou jsem se osobně znal ještě před rokem 1989. Už tenkrát měl na kování firmu v Ohrozimi. Zadejte do vyhledávače www.rehulka.cz a bude Vám vše jasné.

Zdravim Brno

Díky všem za inspiraci. Na to uložení se kouknu, jestli je rozebiratelné. Vypadá to svařeně a vybroušeně poniklovaně.
Vařil by to profík argonem, není prasklé ono uložení v rámu trouby. Je to 2cm podélná prasklina od kraje dvířek kolem onoho drátu 3mm.
Na tom se nic nýtovat nedá. Ke kamnům se dostanu až o víkendu, zkusím to vyfotit.
Zatím děkuji.