Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Detektro CO (CO2) - kotel na tuhá paliva

Ahoj, v domě topíme kotlem na tuhá paliva (klasika černé uhlí, kotel viadrus u-22). A chtěl bych se zeptat, zda se vyplatí pořídit CO detektor (nebo CO2???). Jelikož mám doma ústřednu, tak klidně mohu napit na ní - v tom není žádný problém, jen by mě zajímalo, zda se těch cca 1300 kč vyplatí - zda vůbec u kotle na tuhá paliva něco hrozí. Díky

Při správném používání kotle, kontrolách spalinových cest a komína velké nebezpečí nehrozí. Ale při nějakých nepříznivých okolnostech, například zanešení komína, je možné, že začnou spaliny s vysokým obsahem CO unikat.
Je fakt, že u uhlí, narozdíl od plynových spotřebičů, je to cítit, ale spoléhat na to zcela nelze. V tom případě by hlásič zvýšil bezpečnost.