Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zatížitelnost kontaktů u rele

Dobrej den.
Když je u relé toto.

Zatížitelnost kontaktů AC 0.5 A / 125 VAC
Zatížitelnost kontaktů DC 1 A / 30 VDC
Max. proud kontaktů 1A
Spínané napětí max 220V DC
Spínané napětí max 250V AC

Sepnu tím 2 led diody

Každá je na 220 v a ma 4 Watty

Ono to bude ve skutečnosti ještě méně. Spíš je problém s tom, že relé bude spínat pod proudem, tj. jak kontakty sepnou tak okamžitě teče proud a to dost velký, protože v té žárovce bude spínaný zdroj, který má poměrně velký špičkový hodnoty během zapnutí. Ale ano, bude stačit, kdyžtak se za pár měsíců ojiskří kontakty a už to spínat vůbec nebude :-D