Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem svářečka Co2

Dobrý den, budu kupovat svářečku Co2, když prodejce píše že po chvilce svařování vyhodí jističe tak to bude tím že je špatné chlazení ne? díky za odpovědi. :)

tak to bude tím že je špatné chlazení ne?

NE.

čím to je, nevím, variant príčiny jsou určite desítky, né li stovky,

proč to prodáva také nevím, možnosti jsou v podstate dve, o kterou se jedná netuším:

- prodejce je typ co vyžaduje perfektní náradí, nespolehlivost nesnáši, nic neservisuje, vždy koupí nové,
... nebo
- dal to v servisu prohlédnout a vyhodnotil opravu jako nerentabilní, teď hledá troubu co to koupí

kupuješ zajíce v pytli, možná to bude výhodná koupe, možná prodeláš, ale v pohode, lidé milují nejistotu, riziko, adrenalín, proto existují kasína a herny, proto lidé skáčou z letadel a lezou na skály, kupovat veci z druhé ruky na inzerát je proti tomu zábava nevinná

.... :puff:

Špatné chlazení ? Určitě ne. Pokud by bylo špatné chlazení tak by se svářečka přehřála a vypla by buď tepelná pojistka uvnitř svářečky a nebo pokud neni jištěná by se spálil transformátor. Daleko pravděpodobnější je mezi závitový zkrat kdy jakmile se svářečka trochu zahřeje vlivem roztažnosti kovů a polevující izolaci dojde ke zkratu který vybaví jistič.

Oprava takové závady je velmi nákladná a složitá. Radši kup nějakou novou. Já osobně mám Einhell Blue BT-GW 190 a po pravdě svařuje výborně. Dokonce kámoš který má doma jakési Cočko za 50k říkal že ta moja vaří líp jak ta jeho když, to zkoušel.