Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 2 prijimace na 1 parabolu

Zdravim. Chci si do domacnosti poridit jeste jeden sat. prijimac. Momentalne mam na sat. parabole 2 konvertory(jsou samostatne) od kterych vedou 2 kusy koaxialu ktere jsou zavedeny do Diseq prepinace ABCD, vyuzivany jsou cesty AB. Diseq ma tedy 4 vstupy a jeden vystup ktery vyuzivam do obyvaciho pokoje. Kabel vede prez pudu. Otazka zni, potrebuji tedy jen rozbocovac signalu abych mohl tedy nezavisle sledovat jine programy jinde v pokoji? Pokud ano jaky doporucujete (kvalita signalu atd.), prosim o odkaz. Dale pak jake konektory nejlepe a koaxial? Jeden prijimac v obyvaku je HD druhy ktery chci zprovoznit bude v SD kvalite. Dekuji predem za rady.

uvedené rešení je správne rešení, u tohoto rešení MUSÍ mít každý prímač mít svúj kabel ke konvertoru, prímač totiž konvertor ovláda, prepína u neho takzvanou polaritu signálu prijmaneho signálu, nelze tedy kabel rozbočit

je možné sice rešit to i jinak, to by kabel rozbočit šel, no bylo by to finančne mnohonásobne náročnejší, v podstate už by to byla príjmací soustava jaká se užíva pro distribuci TV signálu v činžovních domech, hotelech

.... :puff:

Zdravim. Takze kdyz zakoupim monoblok se 2 vystupy jak pise Kachlik tak budu chytat tu samou druzici na 2 prijimacich? Jedna se me o to jak tedy pak monoblok chyta i druhou Astru? Kdyz se divam na konvertory co tam mam tak jeden je v ose ramene paraboly a druhy je vychyleny vice do prava. Tak ze na tom monobloku mam jistotu ze budu chytat jak Ceske tak i Nemecke programy na dvou prijimacich? Dekuji

Tak ze uplne nejednuseji. Zakoupim monoblock tohoto typu, dale pak monoblok je opatren 2 vystupy. Prvni vystup jeden prijimac druhy vystup druhy prijimac? Chapu to dobre? Jeden konvertor z monobloku me chyta tedy obe astry, druhy to same,ano? Dale pak jake je uchyceni monobloku, da se uchytit na puvodni brejle co tam mam, a nebo musim zakoupit neco speciale? foto