Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Psi a výkaly

Dobrý den.Nevím do jaké rubriky napsat,tak to zkusím tady.Každý den když přijdu domů,mám od našich psů (yorkšír,shih tzu)vochcaný(omlouvám se za to slovo,ale jinak se to už nazvat nedá!) skoro každý roh.Nevíte někdo jak je to odnaučit?Děkuji za odpovědi.

Myslím, že dělají to, co běžně psi dělají, značkují si teritorium.
Nejsem v tomto odborník, proto bych radil to, co se alespoň dříve na vesnicích
dělalo. Čerstvě po prohřešku psovi u toho přidržet čumák a trochu vytrestat třeba proutkem.
Vždy to po čase pomáhalo, u psů i koček.:-)

no, pred 20 lety jsme meli kocku a tohle strkani cumaku a narezani nam poradila sousedka, pac mi porad curala do postele. tak sem ji vzdycky cumak zaboril, a serezal. za par dni zas. Pak mama koupila nekde knizku "hodna kocka nemozne chovani" a tam se psalo, ze kdyz kocka cura do postele, tak se snazi panickovi neco rict, ze ji neco je. vzdali jsme ji k veterinari (kdyz uz to trvalo asi rok) a on na me 'jak dlouho to dela?'. Zeptal se takovym tonem, ze jsem se neodvazil rict rok a povidam 'no, asi mesic' a on 'COZE?! a to jdete az ted???!'. no husty. nasli ji nejakej nador nevim jestli na ledvinach nebo na mocovym mechyri a asi za pul roku na to umrela. byl to taky nalezenec. takze ja bych je vzal vysetrit a poradil bych se s veterinarem, nebo na nejakem chovatelskem foru, nebo v nejakem chovatelskem klubu, co ja vim co pejskari maji...

já vidím problém v tom že jsou dva.Jeden označkuje a druhý to hned přeznačkuje.Je to jejich přirozenost.Pokud vám ochcávají rohy domu poůže malý plůtek na každý roh.Ochcávat budou ten plůtek.Fakt je ten že v létě aby ten smrad byl stravitelný je to potřeba spláchnout.Kropicí a nebo hadicí.A trvale je vychovávat.Mě zase vadí že náš pes sere po celé zahradě a očividně má radost když do toho člověk šlámne a nadává.Ale opravdu se mi nepodařilo za ta léta jej přesvědčit aby chodil aspoň do jednoho koutu.Nechodí a roztahá to kde ho to momentálně napadne.Asi se stím nedá nic dělat.Přeju pevné nervy.

nas pes tez...znackoval po byte..proste zacal ze dne na den a nepomahalo nic, zjistilo se ze nema sestouple jedno varle a proto byl hormonalne nevyvazeny...sel na kastraci a je to v pohode i kdyz nam vet rikal ze by to nemuselo pomoct. nastesti to zabralo. ted vyjde ven kompletne se vycura a pak jen chodi a zveda nohu...doma znackovat prestal a uz si dokaze normalne hrat i s ostatnima coklikama a porad jim nelita u zadku a neocuchava je..

Hmm... tak to je parada, nas zmetek JRT, do 1,5 roku naprosto v pohode, pak mu jeblo v hlave a pokazdy , když odejdeme z domu a je uplne sam, něco ochcije 3-[ A to ikdyz se snim před odchodem jdu provětrat, vykadi se, obcura kde co, ale stejne si tam necha něco natruc. Je to peklo, nevim co s tim, doma nic neznackuje, to by byl jeho konec, udela to vždy když zustane doma sam a to i za 10 min, nez se vratim z nakupu !!! Přes leto je to v poho , lita venku, ale ted to zase zacina :-(

Podle veterinare je v poradku, tihle psi jsou pry velice fiksovani na lidskou smecku a dava tim najevo, ze je hrube nespokojenej...no a kastrace pry ne vždy pomuze, . Ted mu bude 5, tak nevim co snim ..

To samé je, když ničí věci. Prostě nechce být sám. Jde to odnaučit, postupným nacvičováním, kdy páníček odchází pryč z bytu na stále delší čas. Ze začátku se jedná o minuty. Pes zjistí, že se mu nic nestalo když byl sám a zvykne si a ví že se páníček za chvílí vrátí. Samozřejmě je to běh na dlouhou trať a pevnou vůli.

Problém je, ze ten pes nemá absolutne stejnej rezim, manželka smenuje, takze nekdy je 4x za sebou celej den doma, a jindy je 2 dny v praci, takze si vlastne nemůže zvyknout jak to teda je. Bracha ma fenu, je naucena kazdej den bejt 8 - 10 hodin v byte sama, nikdy nic neudelala, ale tam je to naprosta pravidelnost.Ale stejne to dela natruc, ne ze by nevydrzel, to uz vim na 100% .
Pokud jsme s nim doma, nic nevbyvadi, nenici, neobcurava.
Nekdy nic neudela za celej den, jindy během 10ti minut .

nevim mozna by to chtelo zajit za nejakym psim psychologem aby vam rekl jak to resit protze tohle jsou evidentne naschvaly z nespokojenosti...treba bude stacit jen takova blbost...my kdyz jsme nevedeli cim to obcuravani je, taky jsme vyzkouseli hodne veci - piskot na pocuranym a utrenym miste (sezran), piskot namoceny v louzi (sezran fuuuuj), dokonce jsem se nastvala a usila mu kalhoty s nohavicemi aby mel procurany bricho a bylo mu nepohodlno (to jednu dobu fungovalo ale pak uz taky ne), odmeny nepomahaly, trestani taky ne, nakonec pomohla kastrace...