Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozbitá "turbína" vysavače SC 4570

To je tak, půjčili jsme si vysavač od dědáčků protože jej obyčejně nepotřebujeme, nemaje nikde koberců a jiných chlupatin k vysávání.

Vysavač samozřejmě umřel v zápůjčce, což je dost nepříjemné. Rozmontoval jsem jej tedy a zjistil jsem, že turbína která vytváří podtlak (v podstatě dva talíře mezi které jsou umístěné lopatky) je zničená. Lopatky jsou totálně sešrotované v jednom místě do úhledné hromádky. Je to celé z nějakého šit hliníku který se dá ohýbat dvěma prsty. Udělat to z plechu na konzervy tak je to jak pancéřování proti tomuhle.

Nevíte, jde někde sehnat jen ta turbína jako ND? Hledal jsem po bazarech vysavač na ND, ale bezúspěšně...resp. všude jen celé motory za skoro litr...

Vypadá to na bezsáčkový vysavač Samsung. Což teda nevím, jaká je tam turbína.
Ale pokud se dá alespoň z konstrukce určit průměr a šířku, tak by šlo rozebrat nějaký vysavač ve
sběrném dvoře a pokud by to pasovalo tak použít. Ty vrtulky se zas tak moc neliší.
Z tenkého hliníku se to dělá běžně, možná tam něco vlítlo.
Při shánění náhrady pozor na směr točení a odpovídající tvar lopatek.