Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amortizace -> zbytková hodnota elektromotoru

Ahoj.
Potřeboval bych zjistit jak se určuje amortizace elektromotoru, resp. určit zbytkovou hodnotu patkového elektromotoru 3kW/2880ot., stáří cca 20 - 25 let. Před 16 lety převinutý, od té doby sporadicky, posledních 12 let zcela nepoužitý. Byl mi ukraden a hodnota 160 korun uvedená v protokolu se mi pramálo líbí.
Předem dík za vyjádření.

ten prepočet vycházi pravdepodobne nejakou metodikou ze zákona o účetnictví, stroje jsou odepisované za 10 let, teda máš tam hodnotu šrotu, cca 2kg medi, 10 kg železa,

neznám vykupní cenu medi v čechách, no vidí se mi to málo, meď se vykupuje cca 4€/kg, minimálne za 10.-€/250 Kč to meli napočítat

nenadeláš s tím asi nic

... :puff:

Asi se člověk nesmí nechat ukecat organem.Mě cigoš ukradl kárku která nová stojí kolem 2000kč a já také souhlasil s e zbytkovou cenou cca 300kč.Ale po pravdě užitná hodnota pro majitele je bez ohledu na stáří odcizené věci jako věc nová.To je ten problém člověk tak nad tím mávne rukou ale je za blbce sám pro sebe.

jo s tim se nic nenadělá včera nám vybrali barák, sebrali půl roku starou dětskou cestovní postýlku, krbovky rok starý a motorovou pilu s monitorem k pc.

škoda dle nás 15000,- v protokolu už to bylo 18000,-protože policajti rádi připisují protože vědí že z toho nakonec nic nebude.

policajti do protokolu napíšou cokoliv a podle znaleckých posudků, které si zadá st.zástupce nakonec z věci co opravdu i třeba starší bo staré vylezou tyhle směšné částky a případ se odkládá.