Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou garnýž na těžký závěs?

Dobrý den,
prosím o radu. Zařizuji nově obývací pokoj a moc se mi líbí neprůsvitné závěsy ze silné tkaniny až na zem. Mám jedny po babičce, ale chtěla bych světlejší. Nemáte někdo tip, jakou látku (nejlépe béžovou) a kde koupit, aby mě to nezruinovalo? Potřebuji jí opravdu velký kus dvakrát 2,5/5m.
Doteď jsem měla kolejnicovou garnýž, ale už dobře nejezdí a navíc vrže. Chci kupovat novou. Líbí se mi kroucené kovové, které mají třeba na Garol.cz, ale nevím, zda jsou na takovou zátěž vhodné a jak by na nich těžký závěs jezdil. Co myslíte? Máte nějaké osvědčené na takový závěs? Předem děkuji za rady!:-)

Radím ti za pár halierov látkové, vertikálne žalúzie.

https://zaluzieweb.sk/vertikalne-zaluzie/nosnik-pre-vertikalne-zaluzie/c41562

s úzkymi lamelami. Iba zvolíš rozmer, v x š x d a vyrobia ti ich na mieru, dodajú kuriérom do bytu zabalené v jednej tvrdenej roličke z papieru s príslušenstvom, skrutkami a hmoždínkami.

Nosník s lamelami takmer nič neváži, ľahké sťa by pierko, nenáročné na montáž. Na látkových lamelách sa neusádza prach, sú jemne poplastované, antistatické.

Ak si zvolíš tmavý odtieň impregnovanej látky, máš doma po sklopení lamiel tmu, jak v ranci.