Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem větrák v koupelně

Zdravím pánové
Potřebuji vyřešit větrání v koupelně. Přemýšlím jak spouštět větrák tak aby mě nerušil když ležím ve vaně. Nejjednodušší by bylo koupit časový spínač, který zapne větrák po zhasnutí světla v koupelně při odchodu. Jenže když si půjdu umýt ruce tzn. nepotřebuji větrat, po zhasnutí světla větrák spustí taky. Jde to nějak jednoduše ošéfovat tak, aby větrák po zhasnutí světla spustil až po uplynutí určité doby kdy to světlo svítí? Např. Jdu si mýt ruce - světlo svítí 1 min - větrák se po zhasnutí nespíná, koupu se- 30 min větrák se po zhasnutí sepne.
Díky za každou konstruktivní radu.Lukas

proč jen z krabice? Dneska je většina obvodů natažena bez krabic tzn. do vypínače jdou všechny 3 žíly , fáze je přerušena vypínačem a zbytek bez přerušení pokračuje do světla. Takže bych pod vypínačem přerušil i zbývající dva vodiče wago svorkou a rozbočil do větráku.
Lukas