Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úhlová bruska alias "flexa"

Pokazila se mi úhlová bruska (flexka). Mám takovou větší na brušení betonu atd - je z Lídlu (asi Parkside, nebo tak nějak). Rozdělal jsem ji a zjistil, že to není ani uhlíkem, ani vinutím, podle mě je na vině taková malá krabička napůl z plastum napůl z hlíníku. Vevnitř je nějaká elektronika zalitá v epoxidu, nebo podobné hmotě.
Jde zřejmě o nějaký omezovač, nebo o něco co zajistí, aby do vlastního motoru nešel plný náraz proudu.

Ví někdo jak to nahradit, koupit, nebo prostě nějak opravit?

Díky

jste na správné stopě. zřejmě se jedná o rozběhovou automatiku (slow start) používanou u silnějších motorů - rozbrušovačky 230, řetězové pily a pod. já jsem musel tento díl měnit u el. řetězovky 1800 W - č dílu 00648344 originál Narex. 3 vodiče, navíc Cu křidélko na snímání teploty motoru -odpojení při přehřátí. výrobce bazmeku Tesla Blatná. softstart, SS-05.1 velikost 41x24x14 bez křidélka. další bych musel hledat v papírech. přeji zdar.

Dobrý den,jste si jistý,že je to tou krabičkou?Největší problém při broušení a řezání betonu,nebo podobných materiálů je vypínač a potom uhlíky.Vypínač se zanese prachem natolik,že dotykové plochy nemají šanci převádět.
Uhlíky se ubrušují velice rychle prach je brusná mikropasta,pak se zastaví na dorazu a nepřevádí na kotvu.
Včera jsem zrovna jednu 230 večer rozebíral bratranci,dělá ploty ze ztraceného bednění,také si neškrtla,nejdříve měřím přívodní kabel,ten byl OK,potom ,jestli převádí vypínač,tam byla závada,plný prachu.Po vyčištění bruska jede.
Vypínač rozebírejte velice opatrně,jsou v něm různá perka,která vyskočí neuvěřitelně daleko.
Pokud nejste obdařen vrozenou zručností,navštivte raději nějakého zkušeného elektrikáře,vypínač rozebere ,vyčistí sesadí.Ono to totiž někdy není sranda dát do kupy,vyskakují díly a můžete něco ztratit.
Pokud se na to cítíte,tak fandím všem odvážným kutilům,ať se daří.:-)