Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netypický problém se splachovadlem

Ahoj,

mám kombi splachovač neznámého původu (marie camargue z bauhausu, víc nevím). Tlačítko nahoře je spojené s vypouštěcím zvonem pomocí tlačného lanka v bowdenu. Teď se lanko místo otevření zvonu ohne a konec vyskočí. Zkoušel jsem celý mechanizmus rozebrat a vyčistit od kamene, ale nepomohlo to. Asi to nebylo drhnutím zanesených kloubů. Když je všechno venku a na vzduchu, tak to funguje. Pokud ale napustím vodu, tak to zatíží zvon tak, že už to lanko nezvládá a ohne se. Vůbec netuším, kde může být problém a co dalšího zkusit.

Setkal se někdo s něčím podobným?

Díky za rady.
Jirka

spekuluješ s tím jako blondýna, ješte to vyfoť a založ na Facebook-u diskusní skupinu kolem toho hajzlu,

co rešíš, vypouštecích mechanismú je pomerne značný sortiment, odmerím prúmer jaký to má ve spodu, zajedu do krámu a koupím neco bežné a funkční, nestojí to žádnej majlant, montáž je triviálni záležitost

.... :puff: