Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavěšení 51kg těžké vitríny na dutou příčku

Zdravím,

potřeboval bych poradit ohledně zavěšení vitríny vážící 51 kilo (http://www.maxiorion.cz/nabytek/visici-vitrina-s-o svetlenim-atrv13b---dub-sonomabily-lesk-id6844) na 15 cm DUTOU příčku.

Od výrobce jsou tam 3 závěsné plechy (levá-střed-pravá). Každý pro 3 vruty 5x60. Takže celkově 9 vrutů.

Mám v plánu dát chemickou kotvu: ocelové sítko 12´ -> chemii -> do něj ocelové pouzdro se závitem 8´ -> a do něj šroub 6x50 s podložkou.

Můj dotaz zní: kolik takových kotev byste tam dali, aby byla jistota, že příčka unese +- 60-65kg? Stačí dát 1-1-1 nebo raději 2-1-2?

Nie je duta tehla ako duta tehla...pokial to bude klasika, cize vela malych dier tak to urcite udrzi s tym skusenosti mam, tam nie je ziaden problem.
Pokial to bude tehla s velkou dierou uprostred tak zalezi samozrejme od hrubky jej steny, kedze nic ine by to tam nedrzalo a tam uz by som bol opatrnjesi. Moj odhad je, ze to udrzi, ale vesta by som sa tam nevesal. V prvvom pripade by som sa kludne zavesil.

Podle mě musí 1-1-1 stačit. Pokud to chápu správně, tak šrouby nebudou namáhané na tah, ale na střih, takže při poctivém a vydatném vyplnění dutiny chemickou kotvou nemůžou jít nikam a každý z těch šroubů by sám o sobě měl tu vitrínu unést.