Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kominíček - mohu do každého komína?

dobrý den

áte zkušenosti někdo s kominíčkem? (chemický odstraňovač sází). Kolega se ptá, komín má napojený na tuhá paliva, topí dřevem a uhlím. Bojí se ale aby mu nechytly ty všechny saze v komínu a pak celý komín. Nebo se nemusí bát?

děkuji za radu

Ahoj čištění je bezpečné, protože podstatou čištění je katalytická reakce, při níž dochází k přeměně sazí na
kysličník uhličitý. Jedná se ve své podstatě o spalování bez plamene při nižší
teplotě, než probíhá klasické hoření.

Pokud topí uhlím, komín bude určitě více zanesen, proto je lepší dát alespoň 2 balení najednou, popřípadně aplikaci opakovat.

Každopádně nejlepší je vylézt na střechu a komín pročistit štětkou. Pokud nemá možnost, kominíček je též řešení.

Kominicka tiez nepoznam, ale kominar uz nie je davno tym dobrym panom, co byval.
Dnes nepride starsi pan v ciernom a s fuzami opasany kominarskym nacinim. Dnes pride pan v strednych rokoch, v rifliach a v bielej koseli, vystupi z Mercedesu, mrkne do komina zrkadlom, potom 10 min vypisuje papiere a vypyta si 50 eur za reviziu.
Cisty cas, 20min, cisty zarobok 50 eur (potvrdenie nedostanete).
Preco som ja debil studoval na VS a nesiel za kominara.
Dalsia zlata bana je revizia plynovych kotlov v domoch.