Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elastický provázek

Zdravím, mám zdánlivě jednoduchý problém. Potřebuju sehnat elastický provázek, klasický tenký asi 0,5mm, lehce natahovací, co se používá na navlékání korálků a podobně. Bohužel nemám tušení, kde takovou věc sehnat. Na internetu jsem vůbec nic takového nenašel, nevíte do jakého obchodu jít za tímto účelem? Potřebuju jen asi půl metru ale vážně mám problém to sehnat. Předem díky za rady

padnu na prdel co je dnes možné, bez internetu neví kde koupit blbou jehlu a nit

to už je síla, toto je už čisto-čistá, polodebilní a šílená amerika

zeptej se maminy, sestry, tety, sousedky, spolužačky, proste nejaký ženský, kde u Vás je ten krám

... :puff:

tam kde koupíš ihlu a nit, tam koupíš také zipsy, stuhy, gumky a jiné nesmysly textilní ale i tu elastickou šnorku, krám s tímto haraburdím se nazýva snad 150 let nebo víc textilní galanterie

Ty ses narodil a vyrostl v sibiřské tajze, snad, nevím

.... :puff:

Je zajímavé, že ti kteří nejvíc uráží, neumí ani číst. Ač je jasně psané, o 0,5mm průměru, dávají odkaz na kloboukovou gumu 1mm (tímto se nechci dotknout toho kdo sem zrovna tenhle odkaz dal, ten nijak neurážel).Spíše myslím ty, kteří se diví, že tazatel nejde do galanterie a přitom ani přesně neví, co vlastně tazatel shání. Costy, jestli ti to pomůže jsme tedy ti pomaleji myslící dva. Ač jsem věděl přesně co myslíš, protože děti doma na to navlékají takové drobné korálky, také jsem nevěděl , kde to hledat. A do galanterie bych pro to určitě nešel, spíše do výtvarných potřeb.

Aniz bych se dotknul - 1mm a "asi 0.5mm" neni tak daleko od sebe. Teda ano, je to o 100% vic, ale od oka to kazdej nevidi. Druhak na tu gumu se korale bezne navlikaj, byt spis ty s vetsi dirou. No a tretjak, galanterie je prvni co me napadne, kdyz shanim neco takovyho, ale mozna je to jenom tim, ze v galanterii parkrat v roce nakupuju a s jejich sortimentem(a zejmena s tim ze je opravdu sirokej) sem +- seznamen.

No já našel na 3 kliky hned 2 odkazy,třeba je to ono:
1/google
1.klik-strana 2(na 1.se mi nic nezdálo)
2.klik-http://www.stuhy.cz/ostatni-sortiment/gumicky-a-pr uzenky.html
3.klik-http://www.galanterka.cz/index.php?page=10&podpage =12&detail_product=597&seo=nit-pruzna-0_5mm
Píšou tam mimo jiné:
pruženky-pro své vlastnosti se používají při výrobě náramků, náhrdelníků a při navlékání korálků.
Pružná nit průměr 0,5mm .....na výrobu vlastní bižuterie. Na pružnou nit můžeme navlékat různé druhy korálků a perliček,......