Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příšerný zvuk LCD TV Sencor

Ahoj, dostali jsme starší TV Sencor SLT24f26m4. Chtěli jsme ji do návštěvního pokoje ale má zvuk jako kdyby byl zdrojem uhlíkový mikrofon. Jediné co TV má - regulace hloubek a výšek - nepomáhá, zvuk je jak z plechového nočníku s měsíc starou močkou. Vyplatí se dobastlením vyměnit repro? Do externích aktivních repro se mi moc nechce...

Nepamatuji si přesný typ, ale před cca 3-4 lety jsem televizor Sencor třikrát (vždy výměna) reklamoval podle všeho kvůli totožné závadě. Nový v pořádku a do tří dnů popisovaný stav. Odcházely nf šváby. Nakonec jsem skočil u Grundigu (už nebyl další Sencor na výměnu) a pohoda.

..."popisovaný stav"? Mnou? - takže hnusný zvuk? Takže by stačilo udělat jiný zesilovač - to by nemusel být problém, třeba s TDA2005, možná mám i v šuplíku. Místa je v TV dost. Ověřil bych výstup sluchátky ale nevím jestli má TV sluchátkový výstup, zatím jsem neviděl.

Ano, přesně tak, slabý, zkreslený, bez hloubek a výšek a jakoby chraptivý. Pokud se potvrdí chyba nf zesilovače, pak skutečně nejjednodušší je připojit externí reproduktory. Ale místo bastlení zesilovače bych použil nějaké aktivní. Jen je potřeba zjistit, kam zesilovač připojit, vadný nemusí být zrovna koncový IO i když předpokládat se to dá.

Je to tak, ale bez servisního schema to bude problém. Pokud by ale byl problém ještě před koncovým IO musel bych asi použít STB jako zdroj externího signálu - video signál by šel do TV, audio do aktivních beden. TV sama je fullHD, alespoň na obraz bych ji tak využil.