Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uložení dřeva do svahu

dobrý den

chci uložit dřevo do hranice tam, kde je momentálně svah. Nakreslil sem obrázek a budu rád za Vaše rady, jestli to tak muže být. moje představa je žebych do země položil betonové tvárnice Diton a zalil betonem. tak aby byly pak v rovině, takže do díry bych jich položil více na sebe. Do toho betonu bych zabetonoval zavitovou tyč. Pak bych pořídil dřevěné hranoly a nasadil na zavitove tyče a připevnil je matkou. No a pak bych pobil desky nebo položil palety.

chci ukládat dřevo buk již štípaný. šířka 1m, výška cca 2m, délka cca 8m.
mohly by být hranoly 10x10cm? na délce 8m by stačily ty tvárnice 4? To znamená co 2 metry? nebo častějí? nebo stačily a raději hranol 20x20? na šířku 1m by stačily po délce 2 hranoly nebo ještě třetí doprostřed?

Mohlo by to tak být jak sem nakreslil nebo máte lepší rychlejší řešení, jak umistit do svahu? Ted to mám položene v prostoru zahrady na paletach přimo na trávě, a po 2 letech palety jsou dost shnilé. Tak právě chci to dát nad trávu a k oplocení, bohužel ale je tam malý svah.

děkuji za Vaše názory a rady a pomoci

Myslím že to stačí po dvou metrech ty sloupky. Horší ale bude rovnat ty metrové klády do dvou metru . Já rovnám cca 40cm polena do vyšky cca 160cm a je to pro mě akorát .Dvakrát by se mě manipulovat se dřevem nechtělo . Já to pořežu a poštípám na polena hned .

Asi bych zajel do pneuservisu, pobral tam vyhozené pneuamatiky, ve svahu pod ně trochu udělal rovinu aby neležely ve spádu a hodil bych dvě, tři na sebe. Pak je vysypu kamením, štěrkem, položím jednu obyčejnou betonovou cihlu, na ni hodím příčný hranolek, dál podélný hranolek, palety a hotovo. Výsledkem bude dostatečně pevná a nosná základna pod hranici dřeva za půl peněz kterou mohu kdykoli rozebrat a přemístit jinam.