Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba dvoukřídlé brány

Zdravím,

chtěl bych poradit při stavbě dvoukřídlé vjezdové brány. Mám 6 metrů dlouhý a cca 70 cm hluboký základ. Ten přijde vyplnit betonem až na úroveň terénu. Na něj přijdou ,,sloupky" ze ztraceného bednění ( š50xh30xv25 ) do výšky 175 cm do kterých dám železa. Vše mám jakž takž vymyšleno. Šířka jednoho křídla bude 2 metry ( celkově tedy 4 metry na průjezd ).Rámy křídel budou z jeklů a budou na nich dřevěné plotovky cca 160 cm. Jediné co nevím a s čím bych potřeboval poradit je:

1.Z jakých jeklů (rozměrově) udělat rámy křídel aby byly pevné ale i ,,lehké"
2.Jaké použít panty ( s deskou na přišroubování do zdiva ) + jsem kukal na toto : http://www.ivrata.cz/460,pant-pro-kridlovou-branu- ab-50-l-cais.html nebo nějakou kombinaci těchto pantů.

PS: s rozměry nijak šachovat nechci ( brána bude mít 2 křídla po 2 metrech )

Předem děkuji za návrhy.

Dva metry nejsou zas tak moc, udělal bych to z jeklů
30 x 30. Nebylo by špatné to zavětrovat jeklem z rohu
do rohu. Ale myslím, že by stačilo do každého rohu
vevařit trojúhelník asi o straně 10 cm, ze silnějšího
plechu. I přišroubování prken dvěma šroubky nahoře a
dvěma dole, konstrukci vyztuží proti zloktění.
Nezapomeň na mezeru mezi křídly. Dilatace na slunci
je potvora.8-)

Ty panty na ložisku jsou zbytečné. Použil bych stavitelné
panty, aby se daly křídla doladit výškově k sobě.
Buď s čepem na zabetonování, nebo s platlí na přišroubování.
Něco podobného. http://www.kovopolotovary.cz/pant-na-branu-a-vrata -na-betonovy-sloupek-regulovatelny-k-zabetonovani- hw-18-zavit-m18-d3523.htm

Díky moc. Tohle mi vážně moc pomohlo. Ty panty s montážní deskou mají psané, že v páru unesou 150 Kg a to doufám to křídlo i s prknama mít nebude. Přece jen jsem to radši předimenzoval a navrhnul ten ložiskový spodní pant. Je ale fakt, že těma stavitelnýma to půjde líp seštelovat. Ještě jednou díky moc za radu. ;-)