Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alobal na indukční desce

Ahoj všem,

víc hlav víc ví a mně se přihodila taková drobná katastrofa, ze které se mi nedaří ven.
Při vaření jsem měl na pánvi zespodu, ač jsem si toho nevšiml, přilepený kus alobalu, který se při ohřátí na sklokeramické indukční desce roztavil a zbytky, které k ní přilnuly, nejdou sundat, leda bych to obrousil, ale nechci zničit desku.

Několikrát jsem zkoušel desku znovu zahřát a alobal loupat, ale jde to velmi špatně.
Má někdo podobnou zkušenost, nebo ví, čím a jak bych mohl alobal dostat dolu?

fotka

Mockrát díky za jakýkoli nápad a radu. :-)
H.

Pokud se alobal zahřál na hodně vysokou tepolotu a natavil povrch
desky, bude to problém.
Ale nejdřív bych to zkusil opatrně oškrábat kovovým nástrojem,
třeba dlátem, nebo něčím podobným, s rovinným břitem.
Pokud to ale bude tak připečené že to nepůjde, tak bych zkusil chemii.
Zásadité prostředky by neměly sklokeramiku leptat. Zato hliník
třeba s louhem sodným šumí a rozpouští se.
Možná by fungoval některý zásaditý prostředek na čištění pečících trub.
Jinak bych rozpustil trochu louhu sodného, ve vyšší koncentraci.
Pro jistotu vyzkoušel na malé ploše, jestli desku neleptá.
Potom bych nanesl roztok na připečený alobal a nechal odleptat.
Pokud ale bude zapečený do skla, asi stopy zůstanou.