Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Palce vs. milimetry

Zdravím.

Hodlám koupit na zahraničních shopech stopkové frézy (např.: http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initia tive_id=SB_20141031001426&SearchText=arden ), ale tam se uvádí rozměr stopky v palcích např. 1/4" nebo 1/2". Já potřebuji frézky se stopkou 8 mm (nebo 6 mm). Pouhým přepočtem, kdy 1"=25,4 mm mi dává nějaké divné hodnoty. Neví někdo, jak je to s přepočtem v těchto případech a který rozměr v palcích tedy odpovídá průměru stopky 8 mm?
Dík

Tam musí být nějaká jiná finta. Nechce se mi věřit, že by se vyráběly v palcích i v milimetrech. Pochybuji, že např. Bosch vyrábí horní frézky (teď mám na mysli ten stroj) pro frézy 1/2", 1/4" a zároveň pro 6 mm, 8 mm. Všechno je sice možné, ale to nějaké spletité. Někde na jiném fóru borec běžně nakupuje na http://www.precisionbits.com/70-bit-router-bit-set -professional-quality-carbide-1-2-shank-yonico-177 02.html. Napsal jsem mu zprávu, ale nereaguje.

Ještě jsi neviděl sadu nářadí, kde jsou "malá gola" oříšky v jednom plastdržáku v rozměrech od 5 do 13mm a v druhém podobné rozměry v palcích? Ještě jsi neviděl elektromotor, kde jsou štítkové hodnoty udávané pro 50 a pro 60Hz, kde se výkon udává v "psích silách" (PS) :-) a rychlost aut v mílích? No tak věz, že trh v zemích, kde jsou "ty divné míry" je dost velký na to, aby se firmy přizpůsobily a dodali tam pfézku s jedním trochu odlišným dílečkem pro upevnění nástroje...

Zdravím, už nikdy nebude Metrická míra sama. palce zůstanou, protože řešit potrubí a další věci je holt dražší, než to nechat být. Mimochodem v každém evropském autě a možná i ve všech ostatních je jeden šroub v palcové míře asi z nostalgie-šroub bezpečnostních pásů.