Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení závsuvky

Dobrý den,

prosím o radu, koupil jsem byt a byla tu jedna odpojená zásuvku v které nebyl proud našel jsem kam až vede a je tu jedná "slepá" zásuvka kde jsou 3 čokoládky, jedna je na vypínač světel, druhá je na oboustranou zásuvku co je v kuchyni a obývaku a do té třetí vedou dvá modré a dva hnědé kábliky no ale mě ze zásuvky vede hnědy modrý a žluto zelený teoreticky pokud zapojím hnědy na hnědy modrý na modrý tak co stím zeleno žlutým ?

moc děkuji za odpovědi a nasledné nevyhoření :)

Pěknej guláš! Podle popisu to vypadá na zmotaný světelný i zásuvkový obvody - potenciální průser! Bez zelenožlutýho je zásuvka poukázkou za katr. Radím: zavolejte DOBRÝHO elektrikáře - jediná správná volba. Názor "... ať to můžu ještě dneska zadeklovat" je dost krátkozrakej :-/ ... Nebo to je garzonka pro tchýni? :-D

Pokud ten modrý i ten hnědý opravdu vedou tam do té zásuvky a má to být opravdu zásuvka potom si myslím že by neměl být problém vzít ten zelenožlutý který je volně, vytáhnout jeden ten zelenožlutý z té čokoládky pro tu zásuvku mezi kuchyní a obývákem a společně je dát zpět do te zdiřky v čokoládce ( pokud se nemýlím )