Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím vyspárovat studánku?

Hezký den,
na zahradě pod chalupou mám nátokovou studánku - nádrž starého data po původních obyvatelích. Hloubka asi 1,60m, voda přitéká kanálkem po povrchu a opět odtéká pryč. Protože má stěny jen z volně ložených kamenů, proniká spárami mezi kameny do vody trochu kalu. Ráda bych proto spáry něčím zatřela, abych to eliminovala. Poradil by mi někdo, jaký materiál je k tomu vhodný? Samozřejmě počítám s odčerpáním vody před a během akce. Děkuji...

Pan Joseph trochu nechápe, že se nejedná o okrasné zahradní
jezírko, ale o účelový zdroj vody.
Věřím, že sám by, ač to tak píše, vodu s rozmíchaným
blátem, ač přírodním, taky nepil.
Nemusíte se tedy vracet do města, ale studánku upravit, tak,
aby odpovídala danému účelu.
Pokud se nejedná o pramen uvnitř studánky ale o nátok,
pokusil bych se nejdříve nějakým způsobem, například dočasnou hrázkou a provizorním potrubím nebo žlabem, odklonit přítok vody.
Potom bych vyčerpal vodu. Kameny bych očistil a vyškrabal vnitřky spár, přibližně do hloubky pěti až deseti centimetrů, tak jak to půjde. Potom vtlačením cementové malty mezery vyspároval.
Namíchal bych na to maltu s přesátého písku a cementu,
v poměru asi tří dílů písku na jeden díl cementu.
Udělat obdobně stěny i dno.
Po asi dvou až třech dnech lze vrátit přítok vody, beton vyzraje pod vodou.
Po nějakém čase beton získá přírodní vzhled a nemusíte mít
obavu, že tam chybí plastový trpaslík. :-)8-)

Pro Joseph: Pokud neumím, nebo nechci poradit, nedělám
hned z lidí debily, neodsuzuji je hned a neposílám je, ať
se vrátí na stromy, ani jinam. :puff: