Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aký typ fólie

Dobrý deň zahájil som rekonštrukciu vstupnej chodby (prístavby) odstránil som tatranský profil zo stropu, narazil som na trámy sú 65 cm od seba výšku majú 12 cm plánujem medzi krokvy isover 12cm, otázka znie kde a ako aplikovať parozábranu a aký typ Ďakujem za každú radu

Nicol,
záleží o jaký se jedná prostor dole a nahoře. Dole asi vytápěný prostor, nahoře nevytápěný?
Dole pod vatou parotěska Jutafol Al 150(170), nahoře žádná. Jen upozorním, že 12 cm je málo, asi tak jako když pojedete v zimě na hory a vezmete si tričko s dlouhým rukávem. Navíc spousta tepelných mostů.

Pokud je nahoře vytápěný prostor, je vata zbytečná.

Dobrý deň p.Milan Ďakujem za Vašu radu
správne nad stropom je plechová strecha teda nevykurovaný priestor, bol som teraz v stavebninách tam tiež pán poradil nedávať nič. 12cm medzi krokvy je prvá vrstva, následne bude konštrukcia SDK tam môžem dať ďalších cca 12 - 15 cm krížom bude to potom cca dostatočné ??
No ono stále lepšie ako je teraz tam nebolo nič
ešte raz Ďakujem

No ta fólie tam musí být. Izolace tedy celkově 24 - 27 cm. Píšete že jde o vstupní chodbu. Předpokládám že tam ani netopíte. Pak tedy bue izolace dost. Zeptám se ale jaká je síla a materiál zdiva přístavby? Aby to nebyla jen verandička na 15 zeď. Pak je otázka zda krom stropu nezateplit i zdivo.

Parotěsná. Nesmí páru propustit. Dává se na rozhraní mezi teplý a studený prostor, tedy na rastr pod sádrokarton. Na hotový rastr nalepíte čtverečky oboustranné pásky a na pásku pak nalepíte fólii. Důkladně se prolepí spoje, tmelem se podlepí a utěsní i styk stěna - podhled a pak následuje sádrokarton.