Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojka soklove listy

Zdravim. Mam takovy problem. Spojoval jsem soklove zakladaci profily (priprava na polystyren) plastovou spojkou.Problem je v tom ze jsem profil na spojku zasunul na doraz a nenechal tam zadnou mezeru protoze jsem Vul na to uplne zapomel. Je to problem? Je tu nekdo kdo to tak take udelal a zadny problem na fasade nema, nebo naopak? Jedna se me o smrstovani a roztahovani plechu.

Dobry den. Uz to mam prave vse namontovano i s polysem. Plastovou spojku tam prave mam ale na doraz k hrane soklove listy. Instruktazni montazni videa to vubec neuvadeji ze by se tam melo nechat 2 az 3 mm, jen nahodou to bylo na nejake strance kde to zase tvrdi nechat 2 az 3 mm kvuli rostaznosti soklove listy v teplem pocasi. Je ale zajimave ze plast.spojky na fotkach ji vyrobci maji vetsinou na doraz bez mezery. Standartni mezera tam vznikne to ano ale zajima me hrana plechu ktera se zaklapuje do vnitr plastu. Tam by mela byt nejaka vule. Tak nevim. Mate zkusenost? Dekuji

sHpy, dobrý den,
Právě že jezdím po stavbách, tak to vidím velice často, že si lidé dají zakládačku, od ní nahoru dají EPS a pak dolu XPS. Takže je lišta mezi izolanty?. Pak tam působí jako tepelný most.
Pokud EPS se zakládá nad pevným (betonovým) chodníkem, třeba 1cm od betonu, dlažby, tak tam jsem pro zakládací lištu.

Jak technicky obtížnější...
vyměření roviny pro patní lištu nebo pro EPS je snad stejné, nebo pak nevím co je obtížnější..