Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autonabíječka EINHELL typ:AFN7 nenabíjí

Dobrý den.
Poprosil bych o radu.
Kontroloval jsem trafo, dává na výstupu asi 12V střídavých bez zatížení. Na trafu je mně neznámá součástka (nemá žádné označení), kterou když překlenu, pak nabíječka dává 12V stejnosměrných. Tato součástka je propojena mezi trafem a můstkem. Domnívám se, že ta mně neznámá součástka asi bude již nefunkční tepelná pojistka, která má chránit trafo před přehřátím. Nebo by to mohl být kondenzátor? Možná ale nemám pravdu.
Může mi někdo poradit, co je to za součástku? Nebo taky jestli mohu tuto součástku překlenout a bez obav používat nabíječku?
Děkuji za radu.

Vážně nemůžeš nic najít ? To co je na obrázku jsou jenom vývody. Tepelná pojistka je uvnitř vinutí. Pokud bys chtěl pojistku nahradit, tak můžeš, s jistou výhradou, dát zvenku na sekundár pojistku na nižší teplotu. V trafech se obvykle používají pojistky s rozpínací teplotou 120-130°C. Když dáš z venku pojistku cca 90-100°C, mělo by to fungovat.
Nezapomeň zvolit pojistku podle proudu !

Zdravím, zašel bych do Lidlu a koupil tu jejich nabíječku a je klid, je to automatika a nemusí se hlídat, navíc je to super konzervátor. Sám mám sice C-tek, ale je to dost podobné.

Pokud Vám nabíječka dává 12V střídavých, tak se někde odpálila usměrňovací dioda či můstek. Pokud by to byl kondenzátor, tak ten toto neudělá-vyrovnává(vyhlazuje) průběh napětí, resp. proudu. I samotná informace o 12 voltech na výstupu je bída, mám starou nabíječku a ta dává na prázdno cca 16-18 V v režimu 12V a na 6V naprázdno dává cca 10 V.:-)

Kolik ti to ukazuje záleží na tom, čím to měříš, pokud použiješ klasický magnetodynamický voltmetr, bude ti to při jednocestném usměrnění ukazovat 7 V při režimu 12, pokud je tam můstek tak střední hodnotu asi 12, filtrační kondenzátor se do nabíječky nedává, zkazil by průběh a vzhledem ke kapacitě aku by tam byl i zbytečný.