Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem druhá vrstva sádrokartonu

Zdravím
Děláme úpravu v panelákové kuchyni. Ze strany kuchyně děláme kolem starého umakartového jádra opláštění ze sádrokartonu. Udělali jsme konstrukci z CW a UW profilů (50mm) kolem stávajícího jádra, vložily vatu a připevnili první vrstvu SDK. Jelikož tam budou přidělané skříňky, dáme ještě 2. vrstvu SDK. Teď je ale trochu problém. Základní rozteč CW je na šířku SDK. Mezi tím by měl být
další profil CW ve vzdálenosti 62,5cm. Jenže jak tam byly trubky na vodu, plyn, odpad, tak to všude nevyšlo na tuto vzdálenost. Jde teď o to, že když dáme 2. vrstvu SDK a posuneme ji o půl desky, tak to nebude vycházet na přišroubování okraje SDK 2. vrstvy do profilu. Jsou 2. možnosti. Buď tedy přišroubovat SDK 2.vrstvy tam, kde budou budou svislá CW s tím, že od kraje desky to bude třeba potom vycházet 20cm ( případně tato místa přilepit), nebo dát desky naležato...tam by to potom vycházelo líp. Která varianta bude lepší z hlediska pevnosti. Vím, že celkově toto řešení opláštění starého jádra není nejlepší řešení, ale v současnosti to jinak nešlo.
Díky moc za případné reakce.

Díky a ještě bych se zeptal. Neměl bych dát mezi profily nějakou svislou fošnu na zpevnění? Zatím je přišroubovaná první vrstva SDK a na to , že tam bude potom obklad to je dost pružný. A další věc potom... nejdřív pověsit skříňky aby si to sedlo a potom obklad nebo nejdřív obklad a potom pověsit skříňku. Mám obavy aby potom po zatížení skříňkou a mírným prohnutím stěny obklad neodlítnul. Prosím o vaši trpělivost :-).