Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukostření lustru

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně ukostření lustru, jestli to vůbec jde.

Ze stropu vedou 2 dráty (TN-C). Včera jsem se díval na lustr z Polska (nakrelil jsem to hodně amatérsky v obrázku), zajímalo by mě, jestli je možnost ho nějak ukostřit, protože tam kostra nikde není...

hn8

Předem moc děkuji za odpovědi

namá-li lustr kostřící svorku, bude na něm asi značka dvojí izolace=menší čtverec uvnitř většího, v tom případě se nekostří. obecně platí, že to co není z výroby vybaveno kostřící svorkou, se jí ani dodatečně nesmí vybavovat!