Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pohybové čidlo - dodatečná montáž

dobrý den

mám v předsíni 1 světlo na 1 obyčejný vypínač. Chci se zeptat na montáž pohybového čidla na strop. Je to zásah pouze mezi čidlem a světlem (1 kablik) nebo se musí zasahovat i do vypináče? Nestačí do nějak pospojovat ve vypináči a dát tam takovou tu "zaslepku" kterou nejde "cvaknout"?
asi píšu blbosti, ale neumím to lépe vysvětlit. Snad mě někdo pochopil :)
díky za radu

Ked to kdesi v stene prerusis tym cidlom, tak mozes draty vo vypinaci aj napevno spojit. Alebo ho proste len nechas zapnuty.

Keby si chcel paralelne vypinac a cidlo (ze by zapol bud vypinac svetlo, alebo cidlo svetlo) tak to sa da tiez, proste zapojis to cidlo paralelne k vypinacu.

P.S. ked to cidlo chces namontovat tesne ku svetlu (myslim tym umiestnenie), tak je mozna len ta prva moznost, ptz u svetla nemas privedenu stalu fazu.