Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uhynulý králík

Zdravím,

je možné že králík uhyne když jsem mu dal 2x za život v pondělí piškot ze srandy... (tvrdý/suchý)1 celý jsem mu hodil a nechal na místě,druhý jen nakousal a dal jsem zbytek psovi....
pravda je že jsem mu dával každý den kousek jablka nebo mu tam to jablko nechal....

je možné že by po piškotu uhynul až za 4dny ?

nicméně jestli jsem sousedům tímto odrovnal králíka -.- ::)za to se omlouvám,a jasný že ho zaplatím :-D

stravu dostávají od brambor,kukuřici,směs/nebo granule apod.. přesně nevím....

Piskotem to nebude. To jablko uz je trochu na hrane, ale i tak. Kralici jsou sice mrchy citlivy na krmeni(proto je taky nechovam), ale zas az tak moc, to se mi nezda.
Spis to krmeni brambory, kukurice... brambory musi bejt vareny a vseho musi bejt primerene, zaklad sou kvanta sena.

králíky na maso chovám víc jak 40 let. Kukuřici jim dáváme běžně, syrovou bramboru občas také, vím že někteří králíkáři ji dávají , Když samice tzv.,, nechce držet" že když se ji dá párkrát syrová brambora, že je větší úspěch.( nezkoušejte doma, na ženu má opačný účinek) :-)). Piškotama nekrmím, ale problém bych tam neviděl. Krlíkje poměrně nevyzpytatelný a mnohokrát chcípne bez předběžného varování.

:-)

Super by bylo udelat blikajici detektor cerstvyho chleba, zapařený trávy či kydání méně často, než jednou tydně ... A kolemjdoucích kokcidozy, mixomatozy a kraliciho moru (ten jde ale poresit ockovanim za 10 kc/ks :-)

Kdyz me jako decko bolelo břicho, tata sebral kralikum Sulfadimidin a dal mi ho, bylo po problemu do pul hodiny :-)