Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kupa starsieho (5.r) LED Tv

Jednalo by sa o tv LE40B750, je to este s trubicou, nie LED podsvietenim, v cene 200-250 EUR. Pre mna vyhoda ze ma 2 x SCART. Len sa chcem spytat napr. na zivotnost LED panelov a tak . . . ziadne slkusenosti.

Koukal jsem na současnou nabídku - ta udaná cena není o moc nižší než cena nového LED TV. Navíc pět let stará, to už bych považoval, že je na konci životnosti. Tak pokud ještě funguje, možná bych ji bral za odvoz a (možná) flašku.

Je to samozrejme blbost nieco take kupovat a zabija to ta cena. Realna cena je 50-100 eur v zavislosti od velkosti uhlopriecky a aj tak je to riziko. Pomerne bezne su problemy s roznymi suciastkami, takze odist moze naozaj cokolvek (skusenosti z praxe).
A tie 2 scarty je uplna blbost, pretoze mas niekolko moznosti ako to riesit, asi najlacnejsie je kupit prevodnik scart-cinch a k tomu patricny kabel. Takto som to mal riesene napriklad u otca.

co som pozeral, tak vecsina lacnejsich TV (napr. samsung, toshiba, panasonic . . . ) dnes konci na 1x scart (napr samsung nejaky mini scart - vlastny kabel) a 2 HDMI, 1-2 x USB . . .tym moznosti pripojenia koncia. Setri sa vsade :-( .

V uvedené ceně se dá sehnat mnoho televizorů nových, se zárukou 2 roky. Nad značkou bych nedumal, podíval bych se na obraz. Televizory všech značek jsou poskládány ze součástek několika dodavatelů a značka neznačka jsou nastaveny na výdrž záruční doby, snad na výdrž doby na kterou poskytují prodejci prodlouženou záruku. Pokud výrobci nemohou osadit z prestižních důvodů levnější součástku, tak ji umístí na místo, kde nejvíce trpí (typicky kondenzátory poblíž trafa) nebo součástky které jsou stále naplno vytížené..
Můj poslední pokus o opravu TV skončil po vyčíslení nákladů rovnajících se ceně nového přístroje zaplacením 400,- Kč za demontáž a zjištění závady.