Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Borovica-sosna: veĺmi opadávajú ihliče

Dobrý deň!
Mám v dvore 3 borovice dosť blízko ku sebe aj ku domu /horné konári nad strechou/.
Borovice majú cca 25 rokov.V poslednom čase najme v terajšej dobe ale aj cez rok veľmi opadávajú ihličie - zažltnú, vyschnú a opadávajú.Je to normálne alebo je to príznak nejakej chorobe alebo pomalej vyschnutie celého stromu? Na vrhu sú ihličie zelené ale v spodnej časti je to hrozné. Mám z toho kopa smeti aj na dvore aj na strehu, už rozmýšľam na to že dám to vyrúbať.
Poraďte mi prosím, že má to význam ešte nehať alebo ešte teraz v jeseni to vyrúbať?
Za poradu Vám vopred ďakujem. S pozdravom.

To je přirozený běh věcí. Podívej se v lese, co je jehličího na podlaze. Máš toho pod stromem hromadu svinstva, nic v tom neroste a podříznout vlastní strom na své vlastní zahradě opět nesmíš... Z toho plyne, že sázet na zahradu akorát křen. Možná i ten se nebude smět časem také vykopat...