Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sprchova termostaticka baterie vs. plynovy kotel

Zdravim, behem rekonstrukce koupelny mi firma prohodila teplou a studenou vodu, bohuzel napravy se asi nedockam, zatim nedostali ani korunu a asi ani nedostanou. Umyvadlo je napojene pres hadice, takze tam problem neni, takze resim jen sprchovy kout. Nasel jsem sprchovou termostatickou baterii s obracenymi privody a uvazuju, ze ji poridim. Mam ale plynovy kotel a je docela daleko, po zapnuti trva tak 15 - 20 sekund nez zacne tect tepla voda. Ma v takove situaci smysl uvazovat o termostaticke baterii? Diky. A.

termostaticka baterie je na prutokovy ohrivac nevhodna, protoze jeji regulace spociva na pricipu pomeru tepla/studena, takze pokud je voda moc tepla, snizi baterie prisun teple vody a zaroven prida studenou (stejny prncip ja pakova baterie) a v dusledku snizeni prutoku teple vody muze zacit zhasinat kotel, ale zalezi na druhu kotle/ohrivace, pokud disponuje modulaci plamene i pri TUV nemuselo by to vadit