Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soft na tvorbu půdorysu

Zdravím, dnes jsem zaměřil a na papír od ruky zakreslil 5 pater budov a potřeboval bych to nyní nějak zkulturnit a dostat do PC. Mělo by to být free, jednoduché, potřeboval bych možnost ukládat projekty a export do pdf.

Znáte něco takového? Potřeboval bych tip ideálně hned, zítra bych to potřeboval mít hotové... :-/

Všude je to samé obrázkové a 3D apod. V podstatě bych si vystačil s Excelem, ale byl bych rád, kdyby mi to samo hlídalo měřítko apod. Díky

Pro bytové elektroinstalace včetně obrázků stěn, oken a dveří, ale bez kót, se používá ProfiCad, zkuste se podívat na jejich stránku na ukázku. Jestli to chcete do zítra... nejdéle trvá se se softwarem naučit pracovat, pak už to jde lépe

Při čtení to chce i myslet

To iste plati pre pisanie - najvyssi cas zacat.

Opakom zloziteho je jednoduche. Kreslil som uz viacero "jednoduchych" podorysov v beznom rastrovom editore a s vysledkom som bol spokojny. Rucne kreslit nechces, program urceny na vytvaranie podorysov nechces, tak co vlastne chces?

Mně to připomnělo dialog s tímto šmudlou:
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=959&t=1208415
A tazatel zřejmě chce free program, aby na počítač vrhnul upřený pohled a program udělal všechno ostatní.
Já jsem dost kreslil v AutoCADu, začal jsem v R11, poslední verzi jsem měl A2002. To, že tenhle program je složitý ještě neznamená, že se MUSÍ používat všechny funkce, lze tam jednoduše kreslit i jednoduché výkresy. A tenhle program, jak chtěl tazatel, samozřejmě měřítko pohlídá.
A výstup do PDF, pokud by to neuměl samotný program lze například udělat i pomocí PDFCreator - je možné stáhnout.

Viz. odpověď výše - číst, ale i myslet...

Jinak v Excelu se dá třeba i tohle https://www.youtube.com/watch?v=YHX2kFy9I3A&featur e=youtu.be

Když tvrdíš, že by ti na to stačil Excel, asi nejsi moc silný v kramflecích.

Tohle jsem nějak nepochopil, třeba obestavbu krbové vložky nebo krb a pec s kuchyní do altánu jsem si dělal ve SketchUpu, takže bych to samozřejmě zvládl, ale bylo by to zbytečné...