Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení další zásuvky k žebříkovému radiátoru

Dobrý den, mám asi hodně laickou prosbu

Lze k zásuvce pro žebříkový radiátor v koupelně zapojit další zásuvku na chodbu, kam budu zapojovat jen vysavač? Jiné zásuvky jsou příliš daleko.

Žebříkový radiátor je Tradeko EL.05MgO, příkon 1000W, je na samostatném okruhu s jističem B16.

Děkuji a pěkný den
Honza

Na jedenzásuvkvý obvod lze zapojit více vývodů a zatížitelnost celého obvodu je 3500W, takže z hlediska zatížení to možné je. Druhou věcí je to, proč je zásuvka provedena samostatně - není třeba umístěna v koupelně a je tedy součástí zvláštně chráněného obvodu? Popište detailně vše, co se týká jak rozvodu, tak umístění el. předmětů a jištění, ať může být porada správná...

Moc děkuji za rychlou reakci

Zásuvka žebříkového radiátoru je v koupelně, ale skutečně na samostatném obvodu. Světla v koupelně (celkem 4 ks), světlo na WC i ostatní zásuvky v koupelně (3ks) jsou na druhém obvodu (jistič B10).

Co mě, pravda, trochu překvapilo, že proudový chránič v rozvodné skříni mi vypnul nejen koupelnu, ale i zásuvky v obýváku a asi nejen tam (podrobněji jsem to nezkoušel, pokud je to potřeba, tak vyzkouším)

Vypadá to, že přes proudový chránič není jen koupelna, ale
zásuvky v celém bytě. Je to sice trochu nepraktické z důvodu, že
když to něco náhodou vyhodí, vypadne všechno, ale není to na závadu.
Chránič zvyšuje bezpečnost všech zařízení.
Je sice lepší, aby koupelna byla zapojena na samostatné obvody,
ale nevidím důvod, proč by nebylo možné, vytáhnout odtud zásuvku na chodbu. Klidně to udělej, jen pozor na správné zapojení.

Děkuju moc za odpověď. Jestli je chránič na všechny zásuvky, to ještě ověřím - chápu, že mít na společný chránič zapojenou ledničku a mrazák praktické opravdu není, ale žít se s tím dá.

Mate mě ještě jedna věc, kterou ještě řešil elektrikář, který u nás dělal komplet elektriku: Manželka dodatečně chtěla do koupelny ještě jednu zásuvku a já ji chtěl zapojit ze zásuvky z druhé strany zdi, tj z vedlejšího pokoje. Ale elektrikář říkal, že to nejde, že to musí být protažené z koupelnové zásuvky. Což jsem sice udělal, ale pokud dal proudový chránič na všechny zásuvky v bytě, tak nechápu důvod...

Jinak na správné zapojení si dám hodně velkýho majzla, před elektrikou mám velký respekt

Ještě jednou díky
Honza