Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínač ke sporáku

Dobrý den,
budu dávat do panelového bytu do kuchyně sporák se sklokeramickou deskou. Chtěla bych se zeptat, zda musí mít sporák vypínač (ve starém baráku ho máme na zdi). Je to nutnost a nebo se tento vypínač může zcela vynechat.
Děkuji všem za radu.

Já jej doporučuji, ale nemusí vypadat jako ten, který znáte ze starých paneláků a působí dojmem, že centrálně vypíná celé sídliště :-). Dnešní vypínače sporáků jsou velmi podobné vypínačům osvětlení a pokud se Vám nelíbí na zdi nad pracovní deskou kuchyně, nechte si jej namontovat do skříňky vedle sporáku.
Ano, vypnout sporák lze i jističem v rozvaděči, ale je to méně praktické pro obsluhu.