Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem betonáž obrubníku

dobrý den přátelé, chci betonovat obrubníky na pochůzí chodník. Beton budu dělat v michačce. chci se zeptat na poměr cementu x štěrkopísek. Normálně dávat jako klasický beton 1x3 nebo stačí míň?
děkuji za poměr kdo už to dělal

aha díky. Bo nakonec přemejšlím, jestli vzít 1,25m3 hotového betonu z betonarky a práce pujde jako nic, nebo si dovézt 2t štěrkopísku + max 20pytli cementu a taky jak říkate že je něco přez kubík, ale práce pujde pomaličku. A cenově to mi vycházi na hodně podobnou korunu. Tak přemejšlím no. Vyhody a nevyhody dovezeneho betonu znam. Jen odhadnout ted beton na 50 obrubiku, ale kolega mi řikal, co děla ve stavebni firmě, že bych měl s kubikem betonu vyjit, pokud budu davat par cm pod a po bocích jen ve třech místech.....tak nevím

A cenově to mi vycházi na hodně podobnou korunu.

Betonárka je někde velmi blízko a zároveň pískovna dosti daleko? Já si kdysi počítal obdobné srovnání a beton z betonárky mě v množství 2 m3 vyšel o dost dráž. Tedy samotný beton ne, ale jeho doprava - je potřeba zohlednit všechno, co do dopravy naskáče, resp. nejjistější je kontaktovat nejbližší betonárku a nechat si zaslat předběžnou kalkulaci.

Nejlepší je fůrka písku, cement a ještě někoho k ruce, kdo bude míchat beton. Pak to bude optimální. Když jsem kdysi betonoval sám, tak to fakt šlo bídně, pomalu...

1m3 sucheho betonu = 1750kč, dovoz 400kč. Jestli vemu 1,25m3 + dovoz to mi vychazi 2600Kč

1t štěrkopisku = 425kč. 1 cement = 60Kč, dovoz 400kč. Jestli vezmu 2t štěrkopísku + 20x cement + dovoz to mi vychází 2450kč. Tady ale musím přípočítat spotřebu energie na míchačku.

takže proto takto uvažuji, páč 1 varianta je časově rychlejší na práci. Otázka je jestli 1,25m3 = cca 2t štěrku+20x cement a jestli mě to stačí na cca 50 obrubníku - asi si myslím že jo