Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení - skladba

Dobrý den. Mám dotaz na skladbu izolace na starém baráku. Jde mi o přízemí, kde je tloušťka plné zdi 70cm. Barák nebyl odizolovaný, ale dělal jsem injektáže a lil jsem tam něco na bázi vodního skla. Kolem základů je nopovka s drenáží. Chtěl bych udělat takovouto skladbu: sanační omítku - vzduchovou mezeru cca 3cm (odvod vlhkosti ze zdiva přes sanační omítku) - izolace polystyren 10cm. Jestli by se to dalo takto poskládat a jestli by to mělo vůbec nějaký význam. Popřípadě poraďte jaká jiná skladba by byla funkční.
Děkuji za odpověď.

Firma mi nabízí sanační omítku, která mi vytáhne vlhkost ze stěny, ale na tu
omítku už se nedává, nebo nemůže dát izolace. Přemýšlím asi blbě, ale jak
vytáhnout vlhkost a zároveň mít zatepleno? Nevím, jestli je blbost mezera,
když by byla uzavřena (jinak jsem samozřejmě myslel, že by to byl princip nějakého komínu
- odvětrání vlhkosti). Nelpím na tom, na co jsem se dotazoval. A proto mi prosím
poraďte, jakou udělat ideální skladbu zateplení.

Zdravim. Resil jsem stejny problem na mem dome. Sokl mam sanacni ale zaroven jsem potreboval zateplit cely dum i ze soklem. Vyresil jsem to mezerou minimalne 1 cm mezi soklem a polysem, mezera vede z extrudovaneho polyse do prvni rady polystyrenu Baumit open reflect kde se nasledne vlhkost odpari prez dirky, dale pak dalsi rady polystyrenu uz jsou standartne uzavreny lepidlem po obvode. Ale pozor nemam to jako kominovy efekt s prisavanim ze spoda! To by vam byl polys na prd a mel by jste tepelne ztraty a i mosty. Jde proste o to neprisavat venkovni studeny vzduch. Nemam miliardy na to abych cely sokl na dome oplacal nejakou neucelovou konstrukci pod kterou me bude zase sokl promrzat.....

Nopovka je dělaná cca do 80cm podél základů a zatím je ukončena nad soklem, kde je dělaná injektáž (náhrada za podřezání zdí).
Nevím, jestli by stačila čedičová vata v přízemí a pokračovat polystyrenem v patře až do podkroví. Dala by se odhadnout tloušťka izolační vrstvy? Tloušťka zdí: v přízemí 70cm, v patře 55cm, v podkroví 45.

Agy, upozorňuji, že nevím jak to u Vás vypadá, takže rada jeobecná.
Spodní část zateplíte Isover UNI o celkové síle 10-15cm, odvětrávaným systémem. Do výšty asi 1-1,5metru. Pak bude klasika polyš a omítky.
Nopovka je k ničemu, páč voda půjde stejně dolů k pate domu. Pokud máte injektáž, tak máte stále vlhké zdi?

Děkuji i za obecnou radu. Injektáž mám hotovou už 10 let, ale jelikož nemám zatepleno, tak nevím jestli je nějak funkční. Před 10ti lety jsem někde našel návod na injektáže, ale abych řekl pravdu moc tomu teď nevěřím. Bál jsem se barák podříznout i proto, že ceny nebyly tak příznivé jako dnes. Teď je zase vnitřek rekonstruovaný a nechce se mi do toho zasahovat. Pokud mi někde vlhne zeď, tak si zatím myslím, že je to chybějící izolací.