Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace vlhké betonová podlahy

Dobrý den, potřebuji odizolovat od zemní vlhkosti betonovou podlahu,nechce se mi beton sekat a nemohu ani moc zvedat výšku.Stěny se chystám podřezat to neni problém,ale co s podlahou? Nalepit třeba Ipu a na to OSB desku a plovoučku? Nebude Ipa cítit když nebude pod betonem?Parkety se taky lepily na asfalt.
Moc díky za rady a nápady.

Parkety se taky lepily na asfalt

velice špatna inspirace

azbest v obydlích byl bezproblémovej materiál kolem elektrických topidel ale i kde jinde
penicilín byl na všechno
DDT se sypal do polí rovnou s osivem

Tvúj problém reší kde, kdo, reší se to na tísíc zpúsobú, ani jedno rešení není úplne funkční bez dalších nežádoucích následkú, rúzna je jenom míra a rychlost kdy a jak se projeví

...:puff:

ano, prej fenoly, dlabat na ne, tisíce/deseti tisíce lidí v provozech koksárenských baterií nerešil nikdo, v Ostrave fabrika byla součásti mesta, kolem obytných domú jezdili vláčky se žhnoucím koksem a lidé žili ...

taky ríkam, moc starostí o zdraví se nakonec vymstí, lidé se dožívaj príliš vysokého veku, nezamestnanost mladých je vysoká, dúchodcú je príliš moc, dúchodovej systém kolabuje, nekdo bude mít smúlu a nakonec bude delat do sedmdesátin,
takže možná, rešení problému co s dúchodovým systémem je úplne prosté, do každého bytu nejak šikovne instalovat 80 metrú čtverečních asfaltové lepenky, zda to postačuje se ukáže časem

... :puff:

Jj, ale koneckoncu proc ne ... mekčenou LDPE (ci HDPE, omezí i pronikani radonu) folii v tlustce 1-1.5 mm, akorat se bude hůře napojovat na tu ipu pod podrezanymi zdmi, nez kdyby to byla ipa na ipu ... Ale da se ... trebas s přemazanim medvědim hovnem ... jen ty OSB desky se na to nebudou davat tak pohodove, jako na ipu ... pokud tam neni topeni v podlaze (jako ze asi ne), tak bych to neresil ... ale to rozhozeni te betonove podlahy a dodatecna tepelna izolace (je-li to v prizemku), jak pise sHpy00n by bylo urcite nejlepší reseni.