Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čerpadlo NFJU

Dobrý večer , mám ponorné čerpadlo NFJU které má silně vyžrané hliníkové těleso a dostal jsem druhé spálené , tak uvažuji a výměně vinutí z tělesa do tělesa , po ohřátí vyjmu a vložím do druhého . ale nastává otázka do motoru trafoolej jaký? ,ale co do meziprostoru, našel jsem jen že je částečně vyplněn ekologickým olejem ,ale jakým jsem nezjistil.V tom co jsem demontoval byla černá kaše , v tom fukčním je jakási olejová emulze. Tak otázka je kde sehnat novou mechanickou ucpávku a jaké oleje tam patří. děkuji

No nikdo tady neodpověděl, tak to zkusím já.
Nutno brát s rezervou, protože kalová čerpadla znám asi tak,
že jedno mám doma.
Ten trafoolej do motoru, myslím, že bude skoro jedno jaký, pokud vůbec je víc druhů. Spíš bude otázka kde ho sehnat, asi nebude běžně v maloprodeji. Možná někde v rozvodně na údržbě.
Asi bych se s tím nemazlil a nalil tam nějaký dostupný ale řídký olej. Možná by vyhověl tlumičový. Ale pokud možno nový, originál uzavřený, aby v něm nebyla vlhkost.
V tom meziprostoru je ekologický olej z toho důvodu, co kdyby se nedej bože olej dostal do té kalové vody.:-)
Dnes musí být ekologický i jed na krysy, pokud možno nejedovatý.
Ve skutečnosti tam je proto, že co je naplněno olejem, tam se hůř dostává voda. Potom proto, že tam tvoří zásobu oleje na to, aby se přimazávala ucpávka a nerezla hřídel (pokud není z nerezu).
Tam bych nalil naopak hustý olej, třeba převodový.
Co se týče ucpávky, nevím, jak tam je řešená.
Kdysi jsem opravoval nějaké čerpadlo, tam byla ucpávka dotahovatelná maticí která stlačovala ucpávku.
Do prostoru pro ucpávku jsem na hřídel namotal takový grafitem napuštěný provázek který jsem sehnal tehdy někde v železářství.
Tím jsem prostor vyplnil a potom maticí dotahoval, až rotor šel ztuha otáčet. Potom čerpadlo nechal nějaký čas běžet a znovu dotáhl. Hřídel si sama udělá těsný prostor. Nakapal jsem tam olej.
Snad to pomůže.:puff: