Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Péče o boty

Brej den přeju :)
mám jen takový dotaz pro lidi, kteří nosí boty z kůže (pravé), jak o ně pečují či jaké přípravky používají? Nosím glády, impregnace, kterou jsem si k nim kdysi koupila, mi už dochází (byla ve spreji, proti vodě a pod. a chci vyzkoušet něco nového), tak se rozhlížím po něčem novém. Ale nemám moc zkušeností s kůží, jsou to mé první glády a chtěla bych pro ně něco kvalitního, budu ráda za každou radu :)

P.S. omlouvám se, jestli jsem to dala do špatné poradny či kategorie, ale nevím, kam jinam to hodit ;-)

loading...

Nevím jak o glády ale o svoje kožené botky pečuju olejem na boty kupovaném v armyshopu. Párkrát za rok je umeju vodou, nechám oschnout a pak je celkem sprostě štětečkem natřu tím olejem a nechám zapít. Nokonec krém se včelím voskem povolenej na radiátoru. Potom v nich bez obav běhám v práci nebo na rybách po kotníky ve vodě. Nepromočej se a spíš prošlapu podrážku než by praskla kůže.

Ne, tohle byl asi ten tulení tuk, co dávali v plastových polštářcích společně s podobně vypadajícími se šamponem a někteří si to spletli a omylem impregnovali vlasy. Používalo se to na napuštění na podzim proti vlhkosti až vodě a naopak to zmatnělo povrch.
Kůže vydrží poměrně hodně, ovšem nejhorší je slaná břečka v zimě ve městech, která boty dokáže pěkně zničit. Vojenské leštidlo, potažmo jakékoliv rozpouštědlové leštidlo, případně v kombinaci s tím tukem je asi nejlepší ochranou.

Teď jsem si vzpomněl, že olej jsme vlastně taky vyfasovali, ale nikdy ho nikdo nepoužíval. Bylo to v malé plastové, průsvitné lahvičce.
Leštidlo někteří rozhřívali tak, že ho zapálili, nechali pár vteřin hořet a pak pixlu zavřeli. Oheň zhasnul a vrstva leštidla byla tekutá. Jen to pak rychle ubývalo a vysychalo.

všechny boty po čase užívaní, ztrácejí tvar, pevnost a celkově to dlouhodobé užívání je na nich videt, lidove rečeno vyšmatlají se, to se botám stáva zákonite, sederou se a jsou z nich staré, odrené boty a je lhostejné zda byly nebo nebyly ve styku s Indulonou či jiným prípravkem

v minulosti panstvo staré sešlapané boty podarovalo čeledi nebo chudine, dnes se vyhodí do kontejneru, z vyhozeného pak lepší kousky vybírají bezdomovci a romové

... :puff: