Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chystám si udělat stavební výtah

Dobrý den,
chystám si udělat stavební výtah a chtěl bych zda mi mě někdo technicky pomohl to vyřešit . jedná se o výtah do patra dírou kde bude schodiště mam objednaný naviják na 800kg . řešil bych to dle nakresu že by se dalo otáčet břemeno i s navijákem na ložnou plochu (strop) .
Každá rada dobrá .
Abych to trošku popsal je tam jak by měl výtah stat a jeho bokorys .

odkaz na obrázek ale je naopak
www.poradte.cz
Změna předmětu, původně: výtah (Kurt)

do patra dírou kde bude schodiště mam objednaný naviják

Jakoby malý jeřáb ať už s hákem, nebo s plošinou. Bude se ti to houpat a zadrhávat o stěny. Jakmile to začneš nějak stabilizovat, skončíš u vrátku.
Tudíž rovnou dvě vodicí trubky(trámy), plošinu aby se na ní vešlo kolečko a nepřesahovalo okraj. Kladku půlenou, kvůli menší zátěži.
Obejdi stavby v okolí, kvůli inspiraci.