Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem redukční ventil

dobrý den
když není puštěná voda je tlak 5 bar a jak pustím vodu je cca 2 bar.
Nemělo by to být,že když je redukční ventil nastavený na 2 bar tak by to mělo ukazovat i po zastavení vody?
Je hlavní uzávěr,hodiny,redukční ventil,manometr.
Není vadný redukční ventil?

Vypadá to, že asi vadný bude. Zřejmě je vadné těsnění sedla ventilu a podchází. Při puštění vody může regulovat, ale po zastavení netěsní a mírným průtokem natlakuje potrubí. Může být ale také zarostlý kamencem a tím dobře nefungovat. Někdy se může "opravit" poklepáváním na regulační šroub.

Mechanický redukčný ventil tlaku užitkovej vody je svinstvo.

Membrána sa zanáša, perforuje, poškriabe nečistotami,, časom nedrží nastavený tlak In/Out. Tlak postupne ventil beztak pustí nekontrolovaný, na maximálnu hodnotu v oboch potrubiach.

Jedine, elektromagnetický ventil.

K vyrovnaniu zníženého tlaku pri prudkom odbere v rozvodoch r.domu, napr. dotykový splachovač Benkiser WC 3/4", súčasne sprchy, umývania riadu apod., je nutné inštalovať expanznú nádrž min.o obsahu 500l so vzduchovým vankúšom pripojenú na 1" hluchý prívod, čím je eliminovaný prítok horúcej/studenej vody z ohrievača (boilera) pri nárazovom odbere vody z viacerých miest v dome.