Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přetlakový ventil

Dobrý den
mám v trubkách cca 5 - 5,5 MPa tlak vody.
Měřeno manometrem,který je na trubce nastálo.Tak to vidím.
Mezi měřidlem vody a dalším hlavním uzávěrem je regulátor tlaku.
Když je voda v klidu,nikde není odběr,tak je na manometru 5 - 5,5 Mpa.Jak pustím vodu tak je tlak cca 2 MPa.
Když povolím regulátorem do plusu tak se tlak zvedne a do mínusu opačně.
Při štelování regulátoru bez odběru vody se nic neděje.
Jde mi o to , že z přetlakového ventilu u bojleru mi dost kape voda.
Je velký tlak ve vodovodní síti?
Děkuji za jakoukoli odpověď.

U bojleru není přetlakový ventil, ale pojistný ventil (seřízený na 6 Atm.) SE ZPĚTNOU KLAPKOU. Pokud z přepadu tohoto ventilu vytéká voda průběžně po celý den a tlak naměřený za regulátorem ne nižší, je pojistný ventil vadný.
Pokud ale odtéká přepadem voda jen po dobu ohřívání bojleru, je to známkou dobré funkce - je to vlastnost tohoto zařízení.