Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rušení SIGNÁLU? Pruhy na Obraze?

Zdravím,

nemáte někdo zkušenost s tímto:

Mám TV Panasonic, je to novější PLASMA , ale je jen projekční, koupená do firem na zeď, kde běhali jen reklamy, takže nemá jiný výstup než CINCH A SVIDEO .

Mám propojenou TV s SETTOBOXEM od UPC , na jedné TV ( nová SAMSUNG 3D ), tam je obraz krásný, takže SETTOBOXEM to není, ale u této Panasonic TV mi běhají po obraze Pruhy, příde mi to jako nějaké rušení, dřív to ale nedělalo, stalo se to zničeho nic. Nevíte co s tím? Mám to propojený přes obyčejný CINCH VIDEO .

Myslíte že kdybych koupil CINCH VIDEO kabel pozlacený, nějaký dražší než 70 Kč :-), např. za 600 Kč, že by to pomohlo?

Zajímají mne pouze odpovědi, ne nějaký chytráci s odpověďmi : Kup novou, hoď ji z okna apod.

Děkuji....

Hoď to z okna :-D:-D
Na dálku těžko říct. Zkus do TV trochu bouchnout a vysleduj, jestli to reaguje na otřes. Pokud ano, mohlo by jít o studený spoj, nebo také vadný kabel. Kabel vyzkoušíš jeho zahýbáním, v místě konektorů, tam nejčastěji je nějaká závada.
Kabely s pozlacenými konektory, ze speciální mědi, nebo s izolací z kosmického materiálu, jsou speciálně a s velkou pečlivostí, vyvinuty hlavně k tahání peněz z kapes reklamou oblbnutých občanů. :-)

Nemas do nej (alebo do STB) pripojene PC alebo nieco dalsie uzemnene alebo dalsiu antenu? Ak ano tak odpoj. Ak ne, tak neprehodil si nahodou vidlicu v zastrcke? Mozes skusit prehodit ak je 2kolik.
Vseobecne skus akykolvek iny kabel, ci sa nieco zmeni. Ak nie tak je nieco vadne.

Mám napojené vše do jedné SCART KRABIČKY. ( TV + SETTOBOX + DOMÁCÍ KINO + DVD ), je pravdy že když jsem měl zapojené DVD přímo na TV, tak tam ty pruhy nebyli.

A ještě ke všemu mi začalo hučet domácí kino, všechny BEDNY 5+1, kabeli utažené, vše natvrdo. Tak to už jsem z toho jelen.

Anténu od settopboxu? Nebo neužívanou anténu připojenou k TV?
Ty pruhy byly i při DVD? Problém může být v konektoru antény.

Jak jsem psal, kabely honosící se vším možným, jsou jen drahé, rozdíl nepoznáš. Ten levný co máš je docela dobrý, má stíněné jednotlivé žíly, na rozdíl od scartových kabelů, kde bývá vše dohromady.
Všelijaké kecy o bezkyslíkaté mědi a podobně, bezpochyby "snob-endoví"
odborníci řádně "vědecky" zdůvodní. Faktem ale je, že se vyrábí hlavně pro zisk výrobců a prodejců.
Majiteli takových kabelů, pak tyto kabely poslouží za ty peníze hlavně
k ukázce toho "že na to má" :puff: