Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teleskopická posuvná brána -- zkušenosti

Zdravím,
máte někdo zkušenosti s teleskopickou posuvnou bránou? Nejlépe samonosnou.
Kvůli malému bočnímu prostoru se mi nevejde plná brána a našel jsem, že existují teleskopické. Máte někdo praktické zkušenosti: zda funguje v zimě bez problému (nebo tam něco zamrzává), něco se opotřebovává, prostě běžný provoz a možné nevýhody a starosti.
Případně i tip na firmy, které je umí dobře udělat.

Děkuji

pár jsme jich kdysi montovali, od jejich majitelů chodí vesměs narážky na posuvný mechanismus který se v zimě zasekává.Podle náročnosti těch vrat se dají v takovém případě otevřít i ručně když to pohon nedokáže zmoct.

není tam důležitá ani údržba toho případného pohonu ale spíš vodící mechanismy(kladky,ložiska v nich, vodící drážky tam je potřeba dbát i na čistotu)

Jinak konstrukci, defakto rám vám zhotoví na zakázku kdejaká zámečnická firma a montáž provede kdejaká stavební.případný pohon lze vybrat na internetu a montáž se seřízením bych nechal taky na stavební firmě...kvůli záruce apod.